Mobilizacja dla czworonogów

Strażacy z OSP w Leśniczówce

„Pandemia i nam zaczyna dokuczać. Zamykając przedszkola i szkoły, zamknęli naszym psiakom obiady, w związku z tym wykorzystaliśmy już prawie całe wakacyjne zapasy karmy” – pracownicy chełmskiego schroniska wyszli z apelem o pomoc dla swoich podopiecznych. Błagania nie przeszły bez echa, zbiórki ruszyły. Dołącz i Ty.

To, co zostawało na koniec dnia w szkolnych stołówkach, trafiało do chełmskiego schroniska dla zwierząt. Teraz jednak szkoły i stołówki są zamknięte, a zapas pokarmu w schronisku się kończy. Potrzeby zaś są ogromne, bo w boksach przytuliska przebywa ok. 70 psów.

W pomoc zwierzakom włączyli się już m.in. strażacy-ochotnicy z Leśniczówki, przekazując im 350 kg karmy mokrej (w tzw. batonach). Zbiórkę ogłosił też szkolny klub wolontariatu z SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Stołpiu. Karmę można zostawiać do piątku (29 maja), w godz. od 8-13, na ławeczce przed wejściem do placówki. Z kolei do wtorku (26 maja), do godz. 15, potrwa też zbiórka darów dla psiaków w Szkole Podstawowej w Żółtańcach.

Potrzebna jest zarówno karma mokra, jak i sucha (dla psów dorosłych oraz szczeniąt i czworonogów bez zębów), ale także np. koce, akcesoria dla psów czy rękawiczki do ochrony dla pracowników schroniska. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną schronisko prosi darczyńców o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia godziny odbioru (nr tel.: 692458243).

Natomiast jeśli ktoś chciałby pomóc czworonogom, a nie ma możliwości samemu dostarczyć potrzebnych im rzeczy i pokarmu, pracownicy schroniska mogą odebrać je z terenu miasta lub bliskiej okolicy (wystarczy zadzwonić pod nr tel. 508589413). Wspomóc też można, przelewając datek na konto Fundacji dla Zwierząt „Szczęśliwy Los”, nr konta: 49102015630000530201548270.

– Z góry dziękujemy za każde wsparcie w tym trudnym czasie – mówią pracownicy schroniska i jednocześnie apelują do ludzi, by w tym trudnym czasie ograniczyli swoje wizyty.

Brama przytuliska dla zwierząt jest zawsze otwarta dla tych, którzy są zdecydowani na adopcję psa, ale jeśli ktoś chciałby „tylko pooglądać”, może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej czy Facebooka. (pc)

Astro to jeden z około 70 czworonogów czekających na adopcję. Mniej więcej 3-letni psiak trafił do schroniska pół roku temu z os. Zachód w Chełmie