Moc doświadczeń

Nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. O tym przekonuje warszawskie Centrum Nauki Kopernik, które… zawita do Chełma!

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik w dniach 26 i 27 marca za sprawą „Naukobusa” pojawi się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Chełmie.
– Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – podkreśla Aleksandra Rzążewska z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. – Na przykład siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu.
Wśród rekwizytów w „Trójce” pojawią się też m.in.: uwięziona piłka, kula plazmowa, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, w którym znajdziemy propozycje doświadczeń, jakie można przeprowadzić w domu.
– Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. Dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni – słyszymy.
Zgodnie z informacją zawartą na stronie internetowej ZSP nr 3 pierwszego dnia (26 marca) wystawa otwarta będzie w godz. 10 – 15 dla dzieci i młodzieży szkolnej, a w godz. 15 – 18 dla dorosłych mieszkańców naszego miasta. Drugiego dnia (27 marca) w godz. 8 – 14 z wystawy skorzystają dzieci przedszkolne.
Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here