Modlitwy o pokój

Mundurowi chronią granic, a księża oraz parafianie z chełmskiej bazyliki i nie tylko wznoszą modły w intencji Polski i jej obrony „przed złem”. To ma być „potężny szturm modlitewny – Duchowa Obrona Granic, czyli Wielka Nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski”.

W związku z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy w wielu kościołach rozpoczęto modlitwy w intencji pokoju. Dotyczy to także Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie. Księża chełmskiej bazyliki napisali na fejsubkowym profilu świątyni: „Wszyscy widzimy co dzieje się na wschodniej granicy naszej Ojczyzny.

Zauważamy, jak bardzo potrzebna jest szczególna modlitwa w tej intencji przez wstawiennictwo naszej Matki, Maryi, Królowej Polski, przez wstawiennictwo bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, przyzywając pomocy świętych i błogosławionych naszej Ojczyzny, wszystkich zastępów anielskich.

Dlatego w odpowiedzi na Wasze prośby jako duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej wraz ze Wspólnotą Rycerzy Maryi zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną prosić Boga o szczególną ochronę dla Polski na potężny szturm modlitewny – Duchową Obronę Granic, czyli Wielką Nowennę o pokój i błogosławieństwo dla Polski z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia… Wszyscy chwyćmy za Różaniec, przywołujmy wstawiennictwa świętych i błogosławionych Polski: św. Andrzeja Boboli, św. siostry Faustyny, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki w duchowej walce o ochronę Polski przed każdym złem, duchowym, jak i fizycznym. Zapraszamy! Przybywajcie całymi rodzinami. Maryja na nas liczy. Udostępniajcie post. Niech, jak najwięcej osób dowie się o Duchowej Obronie Granic, byśmy licznie przybyli do tronu Matki, Pani i Królowej z Chełmskiej Góry…”.

Modlitwy w chełmskiej bazylice planowane są przez kolejne dni do 29 listopada po każdej mszy świętej o godz. 18.00, a w sobotę po nabożeństwie o godz. 17.00. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here