Molestował jedenastolatkę?

Niekarany dotąd 34-latek jest podejrzany o molestowanie seksualne 11-letniej córki swojej konkubiny. Zawiadomienie złożyła matka dziewczynki.

Szczegóły nie są na razie znane, a i z uwagi na charakter sprawy oraz dobro małoletniej organy ścigania mówią niewiele. Jak na razie przyjęto, że miała to być jednorazowa sytuacja, ale jak mówią śledczy, wszystko może się jeszcze zmienić w toku prowadzonego postępowania. W pierwszej kolejności zlecono m.in. przesłuchanie dziewczynki w obecności psychologa.

Tymczasem zatrzymany w ubiegłym tygodniu 34-letni chełmianin usłyszał już prokuratorskie zarzuty. W piątek (17 lipca) Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Zgodnie z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, „kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here