Montażową zapełnią skwery

Pierwszy ze skwerów uzupełnia plac zabaw

Do niedawna nie było żadnego. Teraz będą dwa. Jeden już jest gotowy, a prace nad drugim rozpoczną się w przyszłym roku. Chodzi o skwery z placem zabaw i miejscami do wypoczynku i rekreacji przy ul. Montażowej.


Miasto właśnie zakończyło prace przy rewitalizacji obszaru między blokami przy ul. Montażowej 10, 12 i ul. Motorowej 9. Łączny koszt zrealizowanych robót sięgnął 350 tys. zł. Inwestycja była planowana już od kilku lat, jednak dotąd na przeszkodzie w jej realizacji stawał brak środków budżetowych.

Prace objęły zerwanie starej nawierzchni bitumicznej, wykonanie niewielkiego placu zabaw dla dzieci z tzw. nawierzchnią bezpieczną, elementów siłowni zewnętrznej oraz nowych alejek z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Ponadto wyremontowano schody i na nowo urządzono zieleń. Całość dopełniły nowe ławki, kosze na śmieci, dwie dodatkowe latarnie typu parkowego, kamera monitoringu wizyjnego. Pojawiły się również nowe nasadzenia – żywopłot, 5 grusz, 550 krzewów (berberysów, irg i jaśminowców) oraz 800 sadzonek roślin.

– Dzięki rewitalizacji, ta nieurządzona do tej pory część osiedla zostanie z powrotem przywrócona mieszkańcom. Miejsce to zagospodarowano z myślą o osobach w każdym wieku. Nie zabrakło tu nowego placu zabaw dla dzieci, sprzętów do ćwiczeń, ławek do odpoczynku i spotkań z sąsiadami – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Urzędnicy już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku będą chcieli kontynuować prace na tym osiedlu i zmodernizować także sąsiedni, większy skwer między blokami przy ul. Montażowej 12, 14 i 16. Tam prace mogą pochłonąć ok. 800 tys. zł, z czego 200 tys. zł ma zostać wydane w roku przyszłym, a 600 tys. w 2023. Pieniądze na inwestycję zapisane zostały w przyszłorocznym budżecie miasta.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here