MOSiR dostanie Globus

Działkę o powierzchni prawie 4 hektarów, na której stoi m.in. hala Globus, dostanie od miasta Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie. Decyzję w tej sprawie podjęła w miniony czwartek lubelska rada miasta.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanie się właścicielem działki przy ulicy Filaretów o powierzchni prawie 4 hektarów. Stoi na niej między innymi hala Globus.

Miasto obejmie dodatkowe udziały w MOSiR-ze, które powstały przez podniesienie tzw. kapitału zakładowego. Fachowo taka transakcja nazywa się aportem, czyli „wniesieniem wkładu niepieniężnego”. Co ciekawe w projekcie uchwały, który w miniony czwartek poparła lubelska rada miasta, nie została określona nawet szacunkowa wartość nieruchomości. Określi ją rzeczoznawca.

Przekazanie własności działki to nie jedyna pomoc dla MOSiR-u. Radni zdecydowali w czwartek, że do spółki trafi dodatkowy milion złotych. Wsparcie dla MOSiR-u ma związek z trudną sytuacją, w jakiej znalazła się spółka, która przez pandemię koronawirusa straciła większość dochodów. MOSiR w „normalnych czasach” przynosił spore straty, np. za 2019 rok wyniosła ona ponad 8 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że teraz strata będzie znacznie większa.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza między innymi Areną Lublin, Aqua Lublin, lodowiskiem Icemania, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Łabędziej, halą sportowo-widowiskową przy Al. Zygmuntowskich, stadionem lekkoatletycznym i piłkarsko-żużlowym przy Al. Zygmuntowskich czy Słonecznym Wrotkowem.

Prezesem MOSiR jest Marek Spuz vel Szpos, a wiceprezesem – Krzysztof Komorski, w przeszłości wiceprezydent Lublina.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here