Motocykliści trafili do szpitala

Dwóch motocyklistów ucierpiało w wypadkach, do których doszło w piątek (29 czerwca) we Włodawie i Okunince. Scenariusz obydwu zdarzeń był identyczny – kierowcy samochodów osobowych wymusili pierwszeństwo i doprowadzili do zderzeń z jednośladami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce we Włodawie, w ciągu drogi krajowej nr 82 na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Al. Jana Pała II i ul. Długą. – Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Honda 20-latka z Włodawy wyjechała z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocyklem marki Aprilla 38-latkowi z Włodawy – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

  • Ruch przez kilka godzin był utrudniony, a policjanci wyznaczyli objazdy. Kierująca Hondą i motocyklista z obrażeniami ciała trafili do włodawskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje Szymańska.

Kilka godzin później w Okunince doszło do bardzo podobnego wypadku. – Kierujący Oplem Vectra 27-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki17-letniemu mieszkańcowi Chełma.

Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierujący motocyklem doznał niegroźnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem potwierdziło, że wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Kierującym Hondą i Oplem policjanci zatrzymali prawa jazdy – wyjaśnia pani rzecznik. (bm)