MPGK kupiło „śmieciarkę”

Za około 1 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie kupiło nowoczesny samochód do odbioru odpadów komunalnych. Pojazd posiada dwie komory ładunkowe, co oznacza, że może odbierać śmieci z dwóch różnych frakcji.

Zakup samochodu do odbioru śmieci spółka sfinansowała z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaciągniętej na bardzo korzystnych warunkach. Za pojazd marki „Scania” zapłaciła około milion złotych. – Choć w czasach pandemii banki oferują niskooprocentowane kredyty, pożyczkę z Funduszu wzięliśmy na jeszcze bardziej atrakcyjnych zasadach – tłumaczy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, Marcin Czarnecki. – Dodatkowo istnieje możliwość jej umorzenia do nawet 15 procent.

MPGK od jakiegoś czasu stara się unowocześniać swoją samochodową flotę. Zakupiony pojazd posiada dwie komory ładunkowe, tylną o pojemności 14,4 m sześć. oraz boczną o poj. 6 m sześć. – Zależało nam na kupnie samochodu dwukomorowego. Dzięki temu zaoszczędzimy na paliwie, bo pojazd za jednym wyjazdem zabierze śmieci z dwóch różnych frakcji. Odpady nie lądują w tym samym zbiorniku, nie są zatem wymieszane. Mieszkańcom czasami wydaje się, że jest inaczej, ale zapewniam, że odbieramy śmieci w sposób selektywny – wyjaśnia prezes Czarnecki.

Zakupiony samochód jest przystosowany do odbioru odpadów z pojemników i kontenerów o pojemności od 120 do 1 100 litrów. „Scania” będzie obsługiwała miasto i gminę Chełm. – Tego typu specjalistyczne, nowoczesne pojazdy zapewniają świadczenie usług najwyższej jakości, ale także ułatwiają pracę operatorom. Przypominam, że odbieramy od mieszkańców aż pięć frakcji – podkreśla prezes spółki.

MPGK planuje zakup kolejnych pojazdów specjalistycznych. – Będzie to specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji oraz spycharka gąsienicowa – dodaje Czarnecki.(s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here