MPGK spełnia marzenia

Włodawianka, której dom spłonął na początku roku 2021, nie pozostała sama z problemem.

Nie prosiła, nie narzucała się nikomu. Można powiedzieć, że odbudowa domu była dla niej marzeniem nie do spełnienia. Jednak dzięki Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu we Włodawie problem został dostrzeżony i szybko zorganizowano pomoc, której koordynatorem jest Elżbieta Sołoducha. Akcja przyniosła piękny efekt

– Nie spodziewaliśmy się tak hojnych darów i pomocy ze strony mieszkańców Włodawy. Dzięki nim mogliśmy podjąć to niełatwe wyzwanie – podkreśla prezes Stowarzyszenia Urszula Kazub. Szczególnie wyjątkowym sercem wykazał się Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie – Hubert Radkiewicz. Zorganizował pracowników, niezbędny materiał i zainstalował w domu instalację centralnego ogrzewania.

– Chęć pomocy pani Henryce połączyła wiele serc. Nasi pracownicy bardzo chętnie wzięli udział w akcji. Szczególnie ujęło nas to, że jednym z marzeń kobiety zamiast pieca kaflowego był piec i instalacja centralnego ogrzewania. W tym przypadku nie mogliśmy pozostać obojętni i cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy wziąć udział w takiej akcji – powiedział nam H. Ratkiewicz, prezes MPGK we Włodawie.

Dzięki zorganizowanej akcji zostanie wyremontowana spalona część domu. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here