Z myślami o Dakarze 2017

Jakub Piątek, dwukrotny mistrz świata juniorów w cross-country, po blisko trzymiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją, odniesioną podczas kwietniowego rajdu Kataru, drugiej tegorocznej eliminacji MŚ, wrócił w ubiegłym tygodniu do zajęć!
– Na razie ciężko to nazwać treningiem, może bardziej zajęciami, które urozmaicają rehabilitację. Mogę już troszeczkę popedałować na rowerze, ale kondycji na tym jeszcze nie zrobię – mówi „Nowemu Tygodniowi”, najlepszy lubelski motocyklista, wychowanek KM Cross i HRT Racing, reprezentujący obecnie barwy Orlen Team.
Piątek codziennie ćwiczy w domu. Do tego kilka razy w tygodniu spotyka się z Łukaszem Ćwikiem, lubelskim fizjoterapeutą.
– Próbujemy postawić mnie na nogi – żartuje nasz młody zawodnik – W tym tygodniu wybieram się na kolejne zdjęcie rentgenowskie i dopiero po nim z lekarzem ustalimy, jak dalej będzie wyglądał mój powrót na motocykl – dodaje Kuba Piątek.
Na pewno zawodnik Orlen Team chciałby po raz trzeci w karierze pojechać w morderczym Rajdzie Dakar. – By wrócić na trasę jednego z najtrudniejszych wyścigów na świecie, muszę być w 120% gotowy i od września już ścigać się podczas rajdów. Jak będzie, zobaczymy – kończy Jakub Piątek.
BAS