Na dobry początek wypiękniał skwer

„Park Czechów”, jak mieszkańcy osiedla im. Chopina nazywają od kilku lat zielony teren położony między działkami Szkoły Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego i Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Poturzyńskiej, w końcu zaczyna nabierać realnych kształtów. Niedawno zakończyła się odnowa wchodzącego w jego skład skweru po północnej stronie Przedszkola nr 75 przy ul. Żelazowej Woli.

– W ramach dwóch umów na łączną kwotę blisko 53 tys. zł firma Budownictwo Drogowe Zdzisław Kozieł wykonała nowe chodniki pomiędzy Przedszkolem nr 75 a blokiem przy ul. Żelazowej Woli 17 wraz ze schodami, między przedszkolem a placem do „street workout” również ze schodami oraz łączący remontowany chodnik z chodnikiem o nawierzchni asfaltowej na głównej alei międzyosiedlowej. Ponadto wyremontowano istniejący chodnik bitumiczny poprzez ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej i rozebrano odcinek chodnika niewykorzystywany przez pieszych. W jego miejscu założono trawnik – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Osobną inwestycją był montaż oświetlenia. Łącznie na skwerze stanęło 8 specjalnych latarni. Specjalnych, bowiem zdecydowano się na montaż tzw. słupów hybrydowych, które część potrzebnej energii czerpią z wiatru i słońca poprzez zamontowane panele słoneczne oraz niewielkie turbiny wiatrowe. Te prace pochłonęły ok. 70 tys. zł. – Środki na realizację zadań, zarówno w zakresie chodników jak i oświetlenia, pochodziły z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Czechów Północny – dodaje Justyna Góźdź.

Na realizację wciąż czeka modernizacja sąsiednich terenów. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here