Na Felin BOM nie wróci

Choć Felin ciągle się rozrasta, to na dobre stracił Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta. Biuro, działające do czasu wybuchu pandemii koronawirusa, w placówce pocztowej przy ul. Jagiełły, nie wróci w to miejsce, a urzędnicy nie widzą potrzeby szukania innej lokalizacji w tej okolicy, bo według ich opinii i statystyk zainteresowanie BOM-em było niewielkie.

– Na potrzebę powrotu działalności tego Biura wskazywali zarówno mieszkańcy, Rada Dzielnicy, jak i radni. Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o możliwie szybkie podjęcie działań mających na celu przywrócenie filii BOM na Felinie. Uważam, że działalność BOM przy ul. Jagiełły była przez mieszkańców bardzo wysoko oceniana – wskazuje Marcin Bubicz, radny klubu prezydenta Żuka, w swojej ostatniej interpelacji, prosząc o jego ponowne uruchomienie, podobnie jak zlikwidowanego BOM-u na Czechowie.

Odpowiedź miasta nie jest jednak pozytywna. Ratusz twierdzi, że z BOM-u na Felinie korzystało niewielu mieszkańców, lokal przy ul. Jagiełły nie spełniał wymagań w zakresie bezpieczeństwa informacji, a miasto nie ma funduszy na odtworzenie BOM-u w tej części miasta. Jednocześnie urzędnicy odsyłają mieszkańców dzielnicy do placówki działającej na ul. Wolskiej.

– Jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane z dzielnicą Felin. Mieszkańcy Felina korzystają z tego punktu i widzimy po liczbie składanych pism, że to miejsce jest dla nich wygodniejsze od placówki przy ul. Jagiełły 10. BOM przy Wolskiej 11 jest jednym z najbardziej odwiedzanych przez klientów Urzędu Miasta Lublin – zapewnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

Są za to szanse na powrót BOM-u na Czechów. Ten zlokalizowany w placówce pocztowej przy ul. Żywnego został zamknięty wraz z wybuchem pandemii Covid-19, bo nie sposób było zapewnić w nim wymaganych warunków epidemicznych. I w tej lokalizacji BOM już nie będzie działał, ale rozgląda się za innym miejscem. Tyle, że trochę już to trwa i kiedy poszukiwania mogą się zakończyć, nie wiadomo.

– Przyznaję, że Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Żywnego faktycznie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Czechowa. Niestety, warunki lokalowe, jakimi dysponuje Poczta Polska w tej lokalizacji, uniemożliwiają nam dalsze prowadzenie działalności biura w tym miejscu. W obszarze Czechowa do dnia dzisiejszego nie została wybrana lokalizacja nowego BOM-u, ponieważ w zasobach SM „Czechów”, ani innego komercyjnego właściciela nieruchomości, nie udało się sfinalizować najmu pomieszczeń na ten rodzaj działalności. W nowym Biurze Obsługi Mieszkańców w dzielnicy Czechów planowane jest utworzenie 5 – 7 stanowisk, tak, żeby obsługa odbywała się sprawnie i płynnie. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu, który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie zlokalizowany w miejscu najbardziej dostępnym dla mieszkańców dzielnicy, będą podejmowane dalsze czynności w zakresie uruchomienia i pracy BOM – dodaje Andrzej Wojewódzki.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here