Na imprezie wbił w kobietę nóż

Zabójcy grozi dożywocie

Dożywocie grozi 29-letniemu recydywiście, który podczas libacji alkoholowej ugodził nożem jedną z biesiadujących kobiet. Ofiara napaści zmarła w szpitalu.


Do tragedii doszło w jednej z kamienic w centrum Lublina w miniony poniedziałek. W tęgiej popijawie brało udział kilka osób. Około godz. 22.30 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem 31-letniej kobiety. Zakrwawioną ofiarę napaści przewieziono do szpitala. Niestety, wskutek odniesionych ran zmarła. W miejsce krwawej imprezy skierowano najbliższe patrole.

– Zatrzymano trzy osoby w wieku 21, 29 i 35 lat. Wszystkie były nietrzeźwe. W miejscu zdarzenia przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora prowadzone były oględziny. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz dowody przestępstwa. Wstępne czynności prowadzone są w kierunku usiłowania zabójstwa – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W minioną środę zarzuty zabójstwa w warunkach recydywy usłyszał 29-latek. Mężczyzna na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Dodatkowo z odpowiedzialnością karną za zacieranie śladów musi liczyć się zatrzymana 21-latka. Kobieta trafiła pod dozór policji. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here