Na Judyma zrobi się jaśniej

Chodnik i oświetlenie. Na te dwie inwestycje mieszkańcy ul. Judyma czekają od wielu lat. Jeszcze w tym roku ma poprawić się bezpieczeństwo na tej ulicy. Na Judyma pojawią się kolejne latarnie. Gorzej natomiast z chodnikiem. Urząd nie ma nawet opracowanego projektu…

Gdy ponad 20 lat temu miasto budowało drogę na ul. Judyma, jej mieszkańcy nie przypuszczali, że na kolejne inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo, będą czekać latami. W ubiegłej kadencji, po wielu apelach, rozpoczęła się długo oczekiwana budowa oświetlenia. Ustawiono zaledwie cztery latarnie od ul. Rejowieckiej, bo na więcej miasto nie miało pieniędzy. Mieszkańcy żyli nadzieją, że w kolejnych latach urzędnicy sukcesywnie będą dokładać kolejne słupy oświetleniowe, ale nic takiego się nie stało.

Nie było również planów budowy chodnika, bardzo potrzebnego na Judyma, bo od czasu rozpoczęcia przebudowy krajowej „Dwunastki” ruch na tej ulicy zwiększył się kilkakrotnie.
W bieżącym roku, jak informuje Biuro Prasowe, miasto będzie kontynuowało budowę oświetlenia ulicznego na Judyma. Do 6 listopada zostaną ustawione kolejne latarnie, 7 sztuk w kierunku ul. Rejowieckiej i jedna – w stronę ul. Wygon.

Za całość chełmski samorząd zapłaci ponad 47 tys. zł. Gorzej natomiast jest z chodnikiem. Opracowanie dokumentacji projektowej miasto planuje w kolejnych etapach zagospodarowania ul. Judyma. Urzędnicy nie podają jednak konkretnych terminów. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here