Na Krańcowej straszą dziury

Na Krańcowej 106 straszą takie dziury

– Czy tak powinna wyglądać ulica w centrum wielkiego miasta? – pytają mieszkańcy Krańcowej 106 na Bronowicach i… pokazują kilka wielkich dziur na drodze, przez które można uszkodzić zawieszenie w samochodzie lub zaliczyć zimny prysznic, tak jak w ostatnim tygodniu, gdy po deszczu zebrało się w nich mnóstwo wody.

Z niespełna 130-metrowego odcinka przy Krańcowej 106 dość często korzystają jeżdżący samochodami, a także piesi. – Ci pierwsi wyjeżdżają z ul. Puchacza do Drogi Męczenników Majdanka i dalej do centrum, ci drudzy korzystają z mieszczących się w budynku poczty, apteki, sklepu ze sprzętem elektronicznym, Domu Kultury Bronowice i Rady Dzielnicy. To także droga do mieszczących się po drugiej stronie targu oraz Stokrotki – mówi Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice.

– Te potworne dziury utrudniają życie wszystkim, kierowcom, bo mogą uszkodzić swoje auta i pieszym, bo ci z uwagi na to, że w dziurach zbiera się woda dość często są ochlapywani. W starym roku prosiliśmy Ratusz o uzupełnienie tych ubytków – zdajemy sobie sprawę, że na naprawę tej drogi w całości na razie, z uwagi na brak kasy w mieście, raczej szans nie ma. Niestety, dziury jak były tak nadal sieją grozę – dodaje A. Szyszko.

W miniony wtorek na prośbę mieszkańców i Zarządu Dzielnicy zwróciliśmy się do Ratusza z pytaniem, kiedy dziury w drodze znikną sprzed Krańcowej 106? Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin zapewniła, że doraźną naprawę drogi dojazdowej ul. Krańcowej na odcinku od ul. Droga Męczenników Majdanka do ul. Puchacza – prace ze względu na warunki atmosferyczne polegać będą na wypełnieniu ubytków masą bitumiczną – przewidziano do 10 stycznia. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here