Na parking po połamanych płytkach

Prowizoryczny wjazd na parking, póki co, pozostanie w takim stanie

Mieszkańcy Wieniawy skarżą się na fatalny stan dojazdu do parkingu położonego po północnej stronie bloku przy ul. Szarych Szeregów 6.

Kilka lat temu, dzięki zaangażowaniu środków z rezerwy celowej Rady Dzielnicy, w miejsce zniszczonego asfaltu na dawnym boisku, za garażami na tyłach Żłobka nr 4, udało się wykonać nową nawierzchnię miejsc postojowych z kostki brukowej. Pozostał jednak zniszczony dojazd od ul. Puławskiej.

– Leżą tu stare połamane płyty chodnikowe, które nie wytrzymują obciążenia aut. Dodatkowo sam wjazd jest zbyt wąski, a prowizoryczne utwardzenie jego pobocza destruktem nie zdaje egzaminu, bo tworzą się w nim głębokie dziury – narzeka pan Stanisław.

Ze strony mieszkańców padła propozycja wyremontowania wjazdu z użyciem odzyskowej kostki brukowej z odzysku przy większych inwestycjach w innych częściach miasta. Kierowcy chcieliby także obniżenia wysokiego krawężnika na wjeździe lub przynajmniej wykonania asfaltowej wylewki od strony jezdni. Miasto rozwiewa jednak te nadzieje, tłumacząc to własnością gruntów oraz brakiem formalnego wyznaczenia zjazdu z drogi publicznej w tej lokalizacji.

W związku z tym Zarząd Dróg i Mostów nie może podejmować tu żadnej interwencji. – Cały sięgacz znajduje się na prywatnym gruncie. Z kolei wysoki krawężnik nie jest na zjeździe tylko w ciągu chodnika, więc nie ma potrzeby jego zaniżenia – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here