Na pasach tylko żółte światło

Od kilku miesięcy nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ul. Litewskiej. Cały czas pulsuje żółte światło. Rodzice uczniów SP nr 4 są zaniepokojeni, bo ich pociechy przechodząc przez ulicę nie czują się bezpieczne.

– Od kiedy przez Litewską został poprowadzony objazd ciężkich samochodów, ruch na naszej ulicy zwiększył się kilkakrotnie. Rozpędzone tiry, jadące od ul. Hrubieszowskiej, przed przejściem dla pieszych, przez które przechodzą dzieci idące do Szkoły Podstawowej nr 4, nawet nie próbują hamować – skarży się jeden z rodziców. – Sygnalizacja świetlna nie działa, nasze dzieci nie są bezpieczne. Na okrągło pulsuje żółte światło.

Rodzice zastanawiają się, dlaczego ktoś podjął decyzję o jej wyłączeniu, skoro przez lata domagali się, by miasto ją wybudowało. Sygnalizacja świetlna przy Litewskiej powstała w minionej kadencji. – Dzięki temu poprawiło się bezpieczeństwo. Dzieci mogły spokojnie przejść przez pasy i udać się do szkoły, czy po skończonych lekcjach do domu. My, rodzice byliśmy spokojniejsi – przekonuje nasz czytelnik. – Nie po to zabiegaliśmy o budowę sygnalizacji, by teraz ona nie działała.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma tłumaczy, że sygnalizacja wymaga rozbudowy, dlatego działa w takim, a nie innym trybie. – Urząd Miasta opracował odpowiedni projekt i będzie ubiegał się o dofinansowanie na zrealizowanie go. Następnie możliwe będzie podjęcie działań związanych z wdrożeniem nowego rozwiązania – informuje Biuro Prasowe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here