Na początek 11 mieszkań

Urzędnicy z gminy Leśniowice postanowili uczestniczyć w projekcie, który umożliwi powstanie nowych mieszkań. W tym celu wójt Joanna Jabłońska pojechała na spotkanie do Kraśnika.

W spotkaniu tym oprócz wójt Jabłońskiej uczestniczyli też inni samorządowcy z województwa lubelskiego oraz przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości. Opracowano zapisy umowy dotyczącej powołania spółki. Zrealizować ma ona planowane przedsięwzięcie tj. powstanie dwustu mieszkań w Lubelskiem (w pierwszym etapie). Przewidywany jest wkład własny każdego z samorządów uczestniczących w projekcie.

Chodzi o 3 mln zł, które pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Z kolei samorządy przekażą działki pod mieszkania. Planowany początek prac budowlanych przewidziano na 2023 r., ale uzależnione jest to od samorządów, które muszą przyjąć uchwały wyrażające zgodę na udział w projekcie. Leśniowiccy urzędnicy chcieliby, aby w gminie Leśniowice w pierwszej kolejności powstało 11 mieszkań w ramach projektu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here