Na Rusałki i Pszennej bezpieczniej

Miejscy urzędnicy od bezpieczeństwa drogowego przyznali kierowcom rację i na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Pszennej i Rusałki ustawili lustro. Dzięki temu wyjeżdżający z Pszennej mogą bezpieczniej skręcić w Rusałki.

O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Interpelację złożył też radny Mariusz Kowalczuk. Kierowcy skarżyli się na brak widoczności podczas skrętu z ul. Pszennej w Rusałki. – Musieliśmy się mocno wychylić, żeby dostrzec, czy możemy wykonać bezpieczny manewr skrętu – mówi nasz czytelnik. – Dlatego uważaliśmy, że lustro rozwiąże problem.

Chełmski radny Mariusz Kowalczuk, który mieszka na osiedlu, przekonuje, że o ustawienie lustra na niebezpiecznym skrzyżowaniu zabiega od kilku miesięcy. – Miałem sygnały od sąsiadów, że u zbiegu Pszennej i Rusałki może dojść do wypadku, bo kierowcy mają mocno ograniczoną widoczność. Pojechałem tam, by sprawdzić i rzeczywiście tylko lustro może poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu – mówi Kowalczuk.

Urzędnicy zajmujący się bezpieczeństwem drogowym na terenie Chełma przyznali rację kierowcom, uznając, że na ul. Rusałki należy ustawić lustro, tak, by kierowcy wyjeżdżając z Pszennej mogli upewnić się, że wykonają bezpieczny manewr skrętu czy to w prawo, czy też w lewo. W minionym tygodniu lustro zostało zamontowane. (s)