Na „ścigaczu” do aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił 28-letni motocyklista, który w miniony poniedziałek potrącił, usiłującego go zatrzymać do kontroli, policjanta z drogówki.


– Do zdarzenia doszło 28 marca około godziny 17 na ulicy Muzycznej w Lublinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, prowadząc kontrole prędkości, zauważyli trzy bardzo szybko jadące motocykle. W związku z tym jeden z mundurowych wydał im sygnały do zatrzymania. Motocykliści najpierw zwolnili, a następnie gwałtownie przyśpieszyli. W trakcie manewru, kierowca kawasaki potrącił policjanta. Po chwili jeden z mężczyzn zawrócił i udzielił pomocy funkcjonariuszowi – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. Dwaj pozostali motocykliści rozdzielili się i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala.

Rozpoczęto poszukiwania piratów drogowych. Zabezpieczono monitoringi. Ustawiono blokady na drogach. Niedługo potem zatrzymano 28-letniego kierowcę kawasaki, który potrącił funkcjonariusza, jak również drugiego motocyklistkę, 24-letniego kierowcę suzuki. Obaj trafili do policyjnej celi. Byli trzeźwi, ale jak się okazało, nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A. Policjanci z IV komisariatu wobec dwóch motocyklistów wszczęli postępowanie dotyczące odpowiedzialności karnej za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy ofierze wypadku. To czyny zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 28-letni kierowca kawasaki musi się liczyć również z zarzutem czynnej napaści na policjanta.

Czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Na jej wniosek 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze analizują zgromadzone monitoringi pod kątem „sumy” popełnionych przez motocyklistów wykroczeń w ruchu drogowym. Potrącony policjant po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany ze szpitala do domu.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here