Na Środkowej auta nie wściubisz

Przebudowa parkingu przy przychodni ma przynajmniej częściowo rozwiązać parkingowe problemy mieszkańców ul. Środkowej i ul. Niepodległości

Brak wystarczającej ilości miejsc postojowych to problem wielu Świdnickich osiedli. Znają go też doskonale mieszkańcy ul. Środkowej. W ich imieniu o jego rozwiązanie zwracają się do władz miasta radni Świdnik Wspólna Sprawa. Ratusz wyjaśnia, że na dodatkowe miejsca postojowe przy tej ulicy nie ma szans, ale sytuację powinna nieco poprawić prowadzona właśnie przez powiat przebudowa i rozbudowa parkingu przy pobliskiej przychodni, w czym finansowo partycypuje miasto.

Środkowa to niewielka ulica, biegnąca równolegle z odcinkiem ul. Niepodległości. Ze względu na położenie parkują na niej nie tylko mieszkańcy pobliskich budynków, ale również osoby, które „załatwiają sprawy” w centrum lub przywożą dzieci do znajdującego się przy Środkowej przedszkola. Niestety, ulica jest dość wąska, a miejsc dla wszystkich nie starcza, co irytuje mieszkańców okolicznych bloków, którzy zmuszeni są szukać parkingów gdzie indziej. Z wnioskiem o podjęcie próby rozwiązania tego problemu w interpelacji do burmistrza apelują radni Świdnik Wspólna Sprawa. W piśmie przypominają, że przed kilkoma laty miasto przeprowadziło na Środkowej remont, przy okazji tych prac planowało też budowę nowych miejsc postojowych, ale ostatecznie nic z tych zamierzeń nie wyszło.

– Nie znamy przyczyny wycofania się z tej inwestycji, jakże potrzebnej w tej części miasta – bardzo prosimy o informację, jaki był powód jej zaniechania. Remont, który wtedy przeprowadzono nie dość, że nie rozwiązał problemu, to dodatkowo ograniczył możliwość parkowania aut do absurdalnego minimum, co teraz skrupulatnie jest egzekwowane przez Straż Miejską. Bardzo prosimy (…) o ponowne zajęcie się sprawą w trybie pilnym – postulują radni.

W odpowiedzi na pismo radnych Ratusz wskazał, że w ramach prowadzonej kilka lat temu inwestycji, miasto planowało poszerzyć jezdnię ulicy Środkowej celem wygospodarowania większej ilości miejsc parkingowych. Spotkało się to jednak z protestami ze strony wspólnot mieszkaniowych, odstąpiono więc od tego pomysłu, a w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańców, rejon ul. Środkowej włączono do strefy zamieszkania. Miasto zwraca uwagę, że powracający problem niewystarczającej ilości miejsc parkingowych powinna rozwiązać trwająca właśnie przebudowa parkingu przy przychodni Al. Lotników Polskich 22. To inwestycja realizowana przez Powiat Świdnicki, ale przy udziale finansowym miasta. W ramach pomocy celowej miasto przekaże na to zadanie około 600 tys. zł.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here