Na stadionie bloków nie będzie

Lubelscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa blisko hektarowej działki przy al. Tysiąclecia obejmującej część byłego stadionu „Kresowa”. RCKiK chce tam zbudować swoją nową siedzibę. Jednocześnie prezydent zapowiedział, że miasto rezygnuje z planów wybudowania obok osiedla bloków komunalnych.

Przed dwoma laty Ratusz poinformował, że teren po byłym stadionie „Kresowa” zamierza przeznaczyć pod budownictwo komunalne. W planach była budowa kilku niewysokich bloków z 400-500 mieszkaniami, do których prowadziłaby nowa droga biegnąca przez środek działki od al. Tysiąclecia do ul. Mełgiewskiej. Rozpoczęcie budowy osiedla wstępnie planowano na 2022-23 rok. Na pozostałej części 4,5-hekratowej nieruchomości miały stanąć m.in. nowe siedziby RCKiK oraz Archiwum Państwowego, które wyraziły zainteresowanie odkupieniem gruntów od miasta.

W przypadku RCKiK właśnie staje się to faktem. W ubiegły czwartek radni zgodzili się na sprzedaż RCKiK z 20-procentową bonifikatą blisko hektarowej działki położonej wzdłuż al. Tysiąclecia od strony Bystrzycy. Jednocześnie Ratusz poinformował, że wycofuje się z planów budowy po sąsiedzku bloków komunalnych. Te powstawać będę na Felinie, gdzie w wyniku wymiany działek z deweloperem i osobą fizyczną miasto pozyskało dodatkowe grunty pod budownictwo. Na początek ma tam powstać ok. 100 mieszkań. W przyszłorocznym budżecie Lublina zapisane są pieniądze na rozpoczęcie ich budowy przez ZNK (w większości mają pochodzić z państwowego Funduszu Dopłat).

ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here