Na Wolwinów zabrakło

Mieszkańcy ul. Wolwinów muszą zacisnąć zęby, uzbroić się w cierpliwość i poczekać na załatanie dziur w drodze jeszcze z kilka miesięcy. Planowany i obiecany na grudzień przez chełmskich urzędników remont nawierzchni nie doszedł do skutku, bo po pierwsze skończyła się umowa z MPRD, a po drugie na prace nie starczyło już pieniędzy…

Mieszkańcy ul. Wolwinów przez długi czas siedzieli cicho, nie walczyli o swoje, mając nadzieję, że miejscy urzędnicy sami dojrzą ich problemy. Tak się jednak nie stało, może dlatego, że ulica znajduje się na peryferiach miasta i mało kto z magistratu na nią zagląda. Na Wolwinowie nie mieszka też żadna z osób, które w magistracie rozdają karty.

O problemach mieszkańców ulicy pisaliśmy ostatnio dwukrotnie. Jak sami mówią, o chodniku, nowiutkim dywaniku asfaltowym, czy porządnym oświetleniu na razie nie marzą, ale chcą, by w końcu drogowcy załatali liczne dziury w drodze. Faktem jest, że ubytków jest bardzo dużo i żeby nie wjechać w nie, trzeba jeździć slalomem, a i tak nie wszystkie da się ominąć.

Nadzieję mieszkańcom – za pośrednictwem naszej gazety – urzędnicy dali dwa tygodnie temu, obiecując, że do 12 grudnia wszystkie dziury na całej ulicy zostaną załatane. Ekipy remontowe na ul. Wolwinów jednak nie dotarły, o czym mieszkańcy powiadomili nas przed tygodniem. Zapewniliśmy, że sprawę wyjaśnimy i słowa dotrzymaliśmy. Niestety, nie mamy dla mieszkańców Wolwinowa dobrych wieści.

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, zlecony przez Departament Inwestycji i Rozwoju remont nawierzchni bitumicznej ulicy Wolwinów nie został zrealizowany z uwagi na duży pakiet zleconych do wykonania prac remontowych oraz zakończenie terminu obowiązywania umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Chełmie na remonty bieżące ulic na terenie miasta. – To oznacza, że środki przewidziane na uzupełnienie ubytków ulicy Wolwinów wykonawca wyczerpał, wykonując inne, wcześniej zlecone zadania – wyjaśnia Biuro Prasowe.

Urzędnicy zapewniają, że uzupełnianie ubytków na ul. Wolwinów zostało uwzględnione w planie remontów na 2020 rok, w ramach umowy na bieżące utrzymanie dróg. Ma być ona zawarta niezwłocznie po uchwaleniu przyszłorocznego budżetu miasta. Mieszkańcy Wolwinowa muszą zatem pogodzić się z faktem, że na remont ich ulicy zabrakło pieniędzy, zacisnąć zęby, uzbroić się w cierpliwość i na załatanie dziur poczekać co najmniej miesiąc, jak nie dwa… (s)