Na Wolwinowie czas się zatrzymał…

Kto wie, czy to nie jedna z najbardziej, obok Rampy Brzeskiej, Rejowieckiej, Okszowskiej, Jagiellońskiej, zniszczona ulica w Chełmie. Dziury, nierówności, garby, brak chodnika, kiepskie oświetlenie. Mieszkańcy Wolwinowa mówią, że jak było 20 lat temu, tak jest do dziś. – U nas czas się zatrzymał – podkreśla nasz czytelnik. Po naszej interwencji urzędnicy zapewnili, że do 12 grudnia wszystkie dziury zostaną załatane.

Wolwinów to już peryferie miasta. W ostatnich latach osiedle zostało rozbudowane, powstało wiele domów jednorodzinnych, ale poza wykonaną niedawno siecią kanalizacyjną i wodociągową trudno mówić tutaj o jakiejś infrastrukturze. Na głównej drodze co prawda jest asfalt, jednak przejazd po dziurawej, nierównej nawierzchni wiąże się z częstszymi wizytami w serwisie samochodowym i naprawą zawieszenia. Nie ma też chodnika, a sporo uwag mieszkańcy mają również do oświetlenia.

– U nas jak były dziury w jezdni, tak są. Wszędzie w mieście ubytki są naprawiane, a na ul. Wolwinów nie pamiętam, kiedy ostatnio była ekipa remontowa. Domów przybywa, okolica rozwija się, ludzie chętnie kupują tutaj działki, jednak co z tego, skoro nie ma porządnej infrastruktury. Takie dziury w nawierzchni drogi są może jeszcze na Rejowieckiej, Rampie Brzeskiej, Okszowskiej i może Jagiellońskiej. Może gdyby na naszej ulicy mieszkał ktoś z ważnych urzędników, inwestycji byłoby więcej – mówi nasz czytelnik, mieszkaniec Wolwinowa.

Biuro Prasowe prezydenta Banaszka, odpowiada, że w najbliższym czasie miasto przygotowuje remont lub przebudowę m.in. ulic: Kolejowej, Zenona Waśniewskiego, gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, Ceramicznej, skrzyżowania ul. Wojsławickiej i alei 3 Maja, Lubelskiej, Batorego, Jagiellońskiej, Lwowskiej i alei Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz drogi krajowej nr 12.

Z kolei przebudowa ulicy Wolwinów jest planowana w dalszej kolejności. Urzędnicy poinformowali również, że Departament Inwestycji i Rozwoju chełmskiego magistratu właśnie zlecił wyrównanie mieszanką mineralno-asfaltową ubytków na całej długości ul. Wolwinów w ramach prowadzonych obecnie remontów cząstkowych. Wykonawca na realizację zadania ma czas do 12 grudnia br. (s)