Na Zaciszu też chcą mieć czysto

Mieszkańcy ul. Zacisze chcieliby, aby czyszczarka częściej do nich zajeżdżała, bo na drodze przy ich posesjach zalegają śmieci i liście. Po naszej interwencji nastąpiło oczyszczenie.

– Kiedyś maszyna czyszcząca pojawiła się tu często i panował u nas porządek, ale od dłuższego czasu w ogóle do nas nie zajeżdża i jest brudno – mówi nasz rozmówca.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. W spółce przypomnieli, że zadanie utrzymania porządku i czystości w mieście realizują „samodzielnie” od 10 tygodni i sukcesywnie prowadzą prace porządkujące na chełmskich ulicach. Tłumaczą, że przy ul. Zacisze napotkano na problemy.

– W ostatnim czasie w trakcie oczyszczania centralnych ciągów komunikacyjnych pracownicy ZOM podejmowali próbę wjazdu zamiatarką także na ulicę Zacisze – czytamy w odpowiedzi MPGK. – Niestety z uwagi na zaparkowane liczne samochody nie było możliwości wykonania zaplanowanych prac. Harmonogram prac uwzględnia czyszczenie ulicy Zacisze w dniu dzisiejszym (informacja otrzymana 30 września br. – przyp. red.), oczywiście przy braku przeszkód w postaci pozostawionych w pasie drogowym aut. Spółka zwraca uwagę, że prawidłowe i dokładne wykonanie prac ulicznych przy użyciu sprzętu specjalistycznego, wymaga dyscypliny mieszkańców i usunięcia wszelkich przeszkód, zwłaszcza, jeżeli chodzi o wąskie, miejskie uliczki.

Po naszej interwencji maszyna ZOM zdołała jednak przejechać i wyczyścić ulicę Zacisze. Mieszkańcy są zadowoleni. mo

2 KOMENTARZE

  1. Kiedys lata 1950,60,70,80 każdy obywatel musiał sprzatać ulice i to należało do obowiązków właściciela poseji. Sprzarnięcie chodnika i ulicy . Potem jak napłyneła ludność i nie umieli posprzatac wokół siebie to co wymagać.
    Chcą parobków ,by za nich robiono, powinno się wrócić do tego,że porzadek wokół siebie zrobic. Nie czekac aż zrobi to miasto ,niektorzy jak pamiętaja to zamiataja ulicę wokół swojej posesji i nie ma problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here