Nadciągają Antypiraci

Promocja czytelnictwa, informowanie o prawach autorskich, a także o zagrożeniach oraz zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu – takie są cele akcji „Kwietniowi Antypiraci”, którą w dniach 24-26 kwietnia organizuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku.


W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zdecydowała się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji „Kwietniowi Antypiraci”. We wszystkich filiach (nr 1 przy ul. Racławickiej, nr 2 przy ul. Kruczkowskiego, nr 3 przy al. Lotników Polskich i 4 nr przy ul. Kopernika) MPBP w Świdniku zaplanowano warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, które poprowadzą pracownicy biblioteki.

– Chcemy w ciekawy sposób zwrócić uwagę na kwestie poszanowanie własności intelektualnej i praw autorskich. To ważne zagadnienia w dobie wszechobecnego Internetu, który jest nie tylko ułatwieniem, ale i zagrożeniem – mówi Magdalena Antończak, kierownik Filii nr 1 MPBP w Świdniku.

W środę, 24 bm. Filia nr 4 zaprasza o godz. 12 na zajęcia dla dorosłych „Co się dzieje z moimi danymi?”. Będzie można dowiedzieć się, jak zarządzać swoimi danymi i jakie mogą być konsekwencje ich rozpowszechniania. Takie same warsztaty, tylko dla młodzieży, zaplanowano w Filii nr 4 w czwartek o godz. 10, a dla dzieci – w piątek o godz. 13 w Filii nr 1.

O tym, jakie są zagrożenia płynące z korzystania z Internetu i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, będzie można dowiedzieć się w środę, 24 kwietnia w Filii nr 3. Zajęcia dla dzieci „3… 2… 1… Internet!” rozpoczną się o godz. 12.

Na zakończenie akcji, czyli w piątek, organizatorzy zapraszają na warsztaty młodzież. Zajęcia zatytułowane „Cyfrowy portret, czyli kilka słów o wizerunku w Internecie” odbędą się w Filii nr 2 o godz. 13.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.
JN