Nagła śmierć Konrada Gacy

Nie żyje Konrad Gaca, wielki promotor walki z otyłością, trener i autor programu GACA SYSTEM, właściciel centrów odchudzania między innymi w Lublinie, Warszawie, Poznaniu i Katowicach. 42-latek zmarł nagle w nocy ze środy na czwartek w swoim domu pod Lublinem.


Konrad Gaca był jednym z najsłynniejszych dietetyków w Polsce. Wykorzystując swoje doświadczenie i obserwacje wyniesione z uprawiania kulturystyki, opracował specjalny program połączony z ćwiczeniami fizycznymi, który znacząco redukował wagę ciała, oprócz odchudzenia zapobiegał także efektowi jo-jo.

W 2004 roku w Pałacu Parysów w Lublinie, w pierwszym centrum odchudzania KM Magnum Sport w regionie, Gaca zainicjował akcję „Chudniesz-Wygrywasz Zdrowie!”, która po kilku latach objęła swoim zasięgiem cały kraj, a także zagranice. To dzięki niej przez kilkanaście lat Polacy rzucili kilkadziesiąt ton zbędnego tłuszczu!

Nie brakowało osób, które dzięki pomocy trenera głównego akcji – tak tytułował się Konrad Gaca – odchudziły się o ponad 100 kilogramów (!), zyskały zdrowie i świetny wygląd.

Konrad Gaca zmieniał żywieniowe przyzwyczajenia Polaków. Walczył z solą i cukrem w posiłkach. Na każdym kroku podkreślał znaczenie regularności spożywania posiłków, a także ich objętości. Uczył nowych nawyków, zasad żywienia i metod treningu.

Do walki z otyłością nie bał się zapraszać celebrytów. Twarzami akcji prowadzonych w lubelskim klubie byli między innymi: znany aktor Jacek Borkowski z córką Karoliną, Mandaryna, czy Mariusz Pudzianowski, ówczesny mistrz świata, strong man, zarazem przyjaciel Gacy. Wielokrotnie gościli w Lublinie. Lubelski dietetyk pomagał gubić kilogramy również gwiazdom, m.in. Iwonie Pavlović. Sukcesy odnoszone na polu walki z otyłością spowodowały, że jego dokonaniami zainteresowała się telewizja. Przez wiele lat w TVP występował jako ekspert w „Pytaniu na śniadanie. W telewizji Polsat prowadził również program „FatKillers– Zabójcy Tłuszczu”, w którym większość uczestników straciła wiele zbędnych kilogramów, rozpoczynając życie na nowo.

Konrad Gaca był autorem książek, w których nie tylko zdradzał tajniki skutecznego odchudzania, ale także przepisy na potrawy fit, m.in. „Kuchnia Fit” i „Mądre odchudzanie”.

Stworzył platformę internetową, dzięki której z unikalnego programu GACA System, opartego na indywidualnym podejściu, mogły korzystać nie tylko osoby ćwiczące w klubach najpierw w Lublinie, a następnie w Zamościu, Warszawie, Poznaniu i Katowicach, ale także na całym świecie.

– Dawać ludziom drugą szansę na życie pełne energii i witalności” – mówił o swojej misji Konrad Gaca. Dbanie o potrzeby i dobre samopoczucie pacjenta na wszystkich etapach procesu redukcji wagi było jednym z fundamentalnych założeń Gaca System.

Nagła śmierć Konrada Gacy była szokiem dla rodziny, współpracowników i znajomych.

– Nikt się tego nie spodziewał i nie przypuszczał, że coś takiego może się wydarzyć – mówi pogrążony w żałobie Marcin Gogłoza, przyjaciel i od samego początku wspólnik Konrada Gacy.

Na profilu Gaca System na Facebooku w czwartek współpracownicy zamieścili wzruszające pożegnanie :

„Dziś odszedł od nas Konrad Gaca. Twórca i lider Gaca System. Człowiek, który całe życie zawodowe poświęcił walce z otyłością. Przyjaciel ludzi. Pogrążeni w niewyobrażalnym smutku, dziękujemy za wszystkie słowa otuchy w tej trudnej chwili.

Dziedzictwo naszego Szefa na pewno nie zostanie zaprzepaszczone. To nasz obowiązek i wielki honor, nieść pomoc kolejnym pacjentom.” – napisali.

Co było przyczyną śmierci Konrada Gacy? Sekcja przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie potwierdziła, że zmarł nagle. Zgon mógł nastąpić z przyczyn chorobowych, jednak szczegółowe wyniki powinny być znane dopiero w ciągu kolejnych kilku dni.

Pogrzeb śp. Konrada Gacy odbędzie się we wtorek o godzinie 15 na cmentarzu na Majdanku.

KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here