Najciekawsze premiery na Geneva Motor Show

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Samochodowe Geneva Motor Show zaczynają się 7 marca, ale już teraz producenci zdradzają, jakie modele zostaną na nich zaprezentowane. Większość koncernów stawia na elektromobilność, więc na szwajcarskim salonie dzielić i rządzić będę auta elektryczne i hybrydowe.

Na stoisku Audi, na którym w tym roku wystawiane są wyłącznie samochody z napędem elektrycznym, swą światową premierę będą miały cztery nowe hybrydy typu plug-in. Znajdzie się tam również w pełni elektryczny bolid jeżdżący w serii wyścigów Formuła E – Audi e-tron FE05. Natomiast podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 5 marca, godz. 8.00 w hali nr 1, zaprezentowane zostaną dwa samochody koncepcyjne: Audi Q4 e-tron concept oraz pokazane już wcześniej w Stanach Zjednoczonych Audi e-tron GT concept.
Również Seat stawia na elektromobilność.

W Genewie zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny samochód. Koncepcyjny pojazd, oparty na platformie MEB, łączyć będzie główne wartości marki z przełomowymi technologiami w zakresie e-mobilności. Ma być on odpowiedzią Hiszpanów na nadchodzące wyzwania mobilności, a jednocześnie wyrażać sobą kluczowe wartości marki w zakresie osiągów, projektowania i technologii.

Na szwajcarskich targach swoją światową premierę będzie miał nowy Volkswagen Touareg V8 TDI. Moc jego jednostki napędowej wynosi 310 kW/421 KM, nowy model jest więc najmocniejszym SUV-em z silnikiem diesla oferowanym przez Volkswagena. Maksymalny moment obrotowy tej nowoczesnej jednostki wyposażonej w turbosprężarkę osiąga poziom znany z samochodów sportowych: 900 niutonometrów.

Niezależnie od tego, czy Touareg porusza się z niedużą prędkością, mknie autostradą czy też pokonuje trudny teren, moment obrotowy uzyskiwany przez jego silnik zapewnia autu znakomite osiągi w każdych okolicznościach. Auto pojawi się w sprzedaży pod koniec maja.

Nowe, miejskie auto elektryczne zaprezentuje też Honda. To model e Prototype. Jest ono rozwinięciem elektrycznego pojazdu Honda Urban EV Concept, zaprezentowanego w roku 2017 i stanowi kluczową część europejskiej strategii Hondy – „Electric Vision”. Hondę e Prototype zaprojektowano tak, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego stylu życia.

Wyjątkowy design połączono tu z zaawansowanymi rozwiązaniami poprawiającymi funkcjonalność auta oraz porywającą dynamiką jazdy. Pojazd wyposażono w pakiet funkcji idealnie sprawdzających się na ulicach miast.

Wodze fantazji zupełnie popuścił Nissan przedstawiając koncepcyjnego crossovera IMQ – całkowicie nowy pojazd, który ucieleśnia wizję Nissan Intelligent Mobility i pokazuje, jak może wyglądać jazda w przyszłości.

Citroën kontynuuje najlepsze tradycje 100 lat innowacji i śmiałych rozwiązań służących swobodzie poruszania się i prezentuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2019 Ami One Concept, przełomowy, w 100% elektryczny samochód, który wykorzystuje cyfrowe technologie do zapewnienia nowego doświadczenia swobodnej i bezstresowej jazdy po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here