Najlepiej spiszesz się sam

We wrześniu rozpoczął się powszechny spis rolny. Ze względu na epidemię jest inny niż dotychczasowe. Zalecany jest tzw. samospis przez internet. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sieci, rachmistrzowie przeprowadzą wywiad przez telefon. Tylko w ostateczności przyjdą do domu rolnika.

Spisy rolne dostarczają podstawowych informacji o rolnictwie. Zbierane co 10 lat, dane służą do opracowań i kreowania polityki rolnej w zmieniającej się, także za sprawą obecnej epidemii, rzeczywistości gospodarczej. Prowadzący gospodarstwa rolne zobowiązani są do udzielania dokładnych i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Można to zrobić w formie tzw. samospisu internetowego za pośrednictwem aplikacji, dostępnej na stronie https://spisrolny.gov.pl/ lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 279 99 99. Jeżeli rolnik nie ma w domu dostępu do internetu, może skorzystać z niego w swoim gminnym biurze spisowym.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie „spiszą się” samodzielnie, rachmistrzowie skontaktują się telefonicznie lub bezpośrednio. Na terenie powiatu chełmskiego zatrudnionych jest ponad 30 rachmistrzów. Na udzielenie informacji w ramach powszechnego spisu rolnicy mają czas do końca listopada br.

Administratorem danych jest prezes Głównego Urzędu Statystycznego, natomiast wszystkie dane osobowe i dane o gospodarstwie rolnym są prawnie chronione. Podczas spisu nie pada pytanie o majątek rolników ani ich oszczędności. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here