Najlepsi uczniowie nagrodzeni

18 czerwca w Szkole Podstawowej w Okszowie odbyło się uroczyste Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 połączone z Galą Stypendystów Gminy Chełm, na której zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie gminnych szkół.

Przyznano 359 stypendiów, w tym 249 osób otrzymało stypendia za wyniki w nauce – średnia 5.01 i więcej, 41 osób otrzymało stypendia sportowe – za udział w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, 69 osób otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Wśród stypendystów były dwie osoby ze średnią 6.0, są to: Zuzanna Ulrych (kl. VI) ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu oraz Agnieszka Wilczyńska (kl. V) ze Szkoły Podstawowej w Żółtańcach.

Uczniów ze średnią ocen 5,5 i więcej było 55. Łączna kwota, jaką w tym roku wypłacono uzdolnionym uczniom to 59 135 zł. W czasie uroczystości okolicznościowe dyplomy dla najlepszych uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców wręczał wójt Wiesław Kociuba, w asyście dyrektorów szkół i wychowawców. Oprawę artystyczną tegorocznej gali przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Okszowie, gościnnie wystąpiła również formacja z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie Klub Boogie Kids Opus Twist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here