Najpierw park, potem plac

Ratusz ogłosił przetargi, które wyłonić mają wykonawcę przebudowy Parku Miejskiego i nadzór inwestorski tej inwestycji. To pierwsza część projektu, w ramach którego zrewitalizowany ma być też plac Łuczkowskiego, ale w tym przypadku procedury mają ruszyć w przyszłym roku.

Miasto dostało 12 mln zł dotacji na rewitalizację placu doktora Edwarda Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego. To było rok temu. Dwa przetargi dotyczące rewitalizacji parku miejskiego miasto ogłosiło niedawno. Pierwszy wyłonić ma wykonawcę rewitalizacji parku, a drugi nadzór inwestorski nad jego przebudową.

Ta długo oczekiwana przez chełmian inwestycja obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych oraz tzw. ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę istniejącego placu zabaw, budowę pawilonu parkowego, nowe ogrodzenie oraz schody z podjazdami, montaż małej architektury, wykonanie instalacji oświetlenia parku oraz monitoringu. Rewitalizacja parku jest pierwszą częścią zadania, w ramach którego zrewitalizowany ma zostać również plac Łuczkowskiego. W tym przypadku procedury i prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku. Miasto chce dokonać zmian w przygotowanym przed laty projekcie, m.in. pod kątem zwiększenia zieleni lub umieszczenia w nim dodatkowych elementów, np. małej infrastruktury.

– Aby jednak przeprowadzić zmiany projektanci muszą otrzymać wyniki analiz dotyczące podziemi kredowych znajdujących się bezpośrednio pod pl. Łuczkowskiego – informują w chełmskim ratuszu. – Badania w tym kierunku prowadzą naukowcy z AGH, którzy współpracują z miastem i regularnie wizytują naszą kopalnię kredy.

Chodzi o to, aby przebudowując plac nie tylko wzbogacić projekt, ale również zadbać o bezpieczeństwo naszych podziemi. Realizacja przedsięwzięcia nie jest jednak nawet w najmniejszym stopniu zagrożona. Miasto posiada środki na jego realizację, musi jednak przeprowadzić niezbędne zmiany w projekcie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here