Nalot w trakcie gry

Udana akcja NOSG i KAS. Funkcjonariusze obu formacji wkroczyli do chełmskiego lokalu i nakryli kilku mężczyzn na uprawianiu hazardu. Zabezpieczyli też automaty warte ponad 80 tysięcy złotych.

– Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Automaty wynieśli z wytypowanego do kontroli lokalu w Chełmie. Choć szyld reklamowy sugerował zupełnie inny typ działalności, mundurowi już dawno zaczęli podejrzewać, że za zamkniętymi drzwiami toczy się tam gra na tzw. jednorękich bandytach.

– W lokalu znajdowało się dwóch graczy i pracownik obsługi. Wszyscy zostali przesłuchani. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły, że automaty o wartości około 84 tysięcy złotych służą do gier hazardowych i wypłacają pieniądze za ewentualne wygrane. Zostały zabezpieczone przez jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozgrywanych gier – dodaje Deruś.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie. Muszą przede wszystkim ustalić, kto zajmuje się organizacją nielegalnego hazardu w Chełmie. – Za prowadzenie tego typu działalności wbrew przepisom ustawy hazardowej grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do trzech lat. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi również kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu – tłumaczy rzecznik IAS. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here