Namaszczony w orszaku

O tym, że każda okazja do promocji dla polityków i samorządowców jest dobra. nie trzeba przekonywać nikogo. Nie powinno więc dziwić, że kandydat PiS-u na wójta Włodawy – Piotr Gorgol – został namaszczony podczas… Orszaku Trzech Króli.

6 stycznia ulicami Włodawy, jak co roku, przeszło kilkuset uczestników Orszaku Trzech Króli. Ich liczbę można łatwo zweryfikować na podstawie filmu zamieszczonego przez jednego z uczestników, jak i dzięki pięknej panoramie Orszaku z drona, który również można znaleźć na Facebooku.
Po wydarzeniu pojawiły się zapytania, jakim kluczem kierowali się jego organizatorzy przy obsadzeniu głównych ról, w tym osób grających trzech królów. Zdaniem niektórych zostali oni wybrani z politycznego namaszczenia, bo wszyscy jednoznacznie kojarzeni są z PiS. Ponieważ głównym organizatorem Orszaku było Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Patriotyczne, na którego czele stoi szef lokalnych struktur PiS Wiesław Holaczuk, nie wydaje się to dziwne. A na fejsbukowym koncie Piotra Gorgola, który wcielił się w rolę króla, bardzo znamienna jest dyskusja z udziałem W. Holaczuka, który oficjalnie namaścił Gorgola na kandydata prawicy na stanowisko wójta gminy Włodawa. By nie być gołosłownym, przedstawiamy fragment tej dyskusji (pisownia oryginalna):
Wiesław Holaczuk – Brawo. Piotrek poradziłeś sobie z rolą króla afrykańskiego to poradzisz sobie z rolą wójta. Co prawda niżej w hierarchii ale od czegoś warto spróbować.
Łukasz Durlak – A złoto co ze złotem?
Wiesław Holaczuk – Złoto będzie jak pojawi się nowy wójt w gminie Włodawa.
Wykorzystywanie religijnych uroczystości do celów politycznych może bulwersować, ale w końcu mamy rok wyborczy, który włodawski PiS zaczął – jak widać – iście po królewsku. (kp)