Napadł na 76-latkę

Napadł na bezbronną 76-latkę. Przewrócił ją i skradł 130 zł i zakupy. 22-latek z gminy Rejowiec Fabryczny trafił w ręce policji.

W piątek wieczorem (9 czerwca) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w gminie Rejowiec Fabryczny. Z relacji pokrzywdzonej 76-latki wynikało, że gdy  wracała do domu ze sklepu zaczepił ją mężczyzna, który popchnął ją i przewrócił na ziemię. Skradł jej pieniądze w kwocie 130 złotych oraz drobne zakupy, a następnie uciekł. O zdarzeniu powiadomiono policję.

Niespełna godzinę od zgłoszenia policjanci z  komisariatu w Rejowcu zatrzymali sprawcę rozboju. To 22-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. W chwili zatrzymania był pijany. Z ustaleń policjantów wynika, że był już notowany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz za paserstwo. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. (opr. mo)