Naprawią zapadnięte studzienki

Pracownicy MPWiK naprawią uszkodzone studzienki kanalizacyjne na ul. Świętoduskiej, o co apelował Tomasz Pitucha, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.


Radny zauważył, że „studzienki ulokowane w jezdni zapadły się i stanowią zagrożenie dla pojazdów poruszających się ulicą”. – Problem występuje szczególnie na odcinku od kościoła oo. karmelitów do ratusza. Obecny stan negatywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu i stan techniczny pojazdów. Może również skutkować wnioskami do zarządcy drogi ze strony właścicieli pojazdów, których zawieszenie zostało uszkodzone po wjeździe na zapadniętą studzienkę – skomentował Tomasz Pitucha, dlatego w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka poprosił o „dokonanie przeglądu i zlecenie stosownych napraw”.

Do prośby przychylił się Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. – Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Lublin oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dokonali przeglądu studni na sieciach kanalizacji deszczowej i sanitarnej w ul. Świętoduskiej. W świetle przeprowadzonego przeglądu zostały zlecone prace, mające na celu naprawę uszkodzonych i zużytych elementów zwieńczeń studni kanalizacyjnych, zarówno na sieci kanalizacji sanitarnej jak i miejskiej sieci kanalizacji deszczowej – odpowiedział A. Szymczyk. Prace będą prowadzone przez MPWiK. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here