Nareszcie…

Budowa brakującego odcinka ulicy Wapowskiego, od Domeyki do Samsonowicza, bardzo ułatwi życie mieszkańcom okolicznych osiedli i kierowcom

Miasto zamawia projekt i zleca budowę brakującego odcinka ulicy Wapowskiego od Domeyki do Samsonowicza. Łącznik ma być gotowy jesienią.


Chodzi o ok. 120 metrów drogi w dzielnicy Wrotków. To łącznik między rozbudowującym się osiedlem Zielone i osiedlem Nałkowskich. Dziś kierowcy mają do dyspozycji odcinek pokryty tłuczniem, a piesi – chodnik przedzielony betonowymi bloczkami.
– Starania o budowę trwały około pięć lat. Jej odwlekanie sprawiło, że inicjatywę podjęli mieszkańcy. Projekt poparło ponad 1000 osób – mówi Paweł Soczyński z rady dzielnicy Wrotków, jeden z wnioskodawców.
Uchwałę obywatelską poparli miejscy radni, zobowiązując urząd miasta do budowy łącznika.
Poza jezdnią powstanie też nowe oświetlenie, kanalizacja, obustronne chodniki, zieleńce. Budowa prowadzona będzie w trybie „zaprojektuj i buduj”.
Droga ma mieć nawierzchnię z asfaltu szeroką na sześć metrów. Jest szansa, że łącznik będzie miał miejsca parkingowe.– Jeśli warunki terenowe na to pozwolą, projektant ma przewidzieć zatoki do parkowania prostopadłego – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Projekt drogi ma być gotowy do 20 sierpnia. Nowa jezdnia będzie gotowa do końca listopada. BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here