Narkotykowi baronowie przed sądem

We włodawskim Sądzie Rejonowym toczy się proces członków grupy przestępczej, która w latach 2003-2004 wprowadziła na rynek przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów narkotyków (głównie marihuany i amfetaminy). Na ławie oskarżonych zasiada kilkanaście osób, w tym pięciu włodawian i mieszkaniec gminy Wyryki. Pozostali dilerzy pochodzą z Warszawy, Lublina i Krasnegostawu.

Gang działał na terenie Warszawy, Lublina i Włodawy. Z tego ostatniego miasta pochodziła też większa część jego członków. Dilerzy swój przestępczy proceder uprawiali w latach 2003-2004. W 2011 r. Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła podejrzanym zarzuty, a teraz w Sądzie Rejonowym we Włodawie toczy się proces w tej sprawie.
– Akt oskarżenia w tej sprawie objął w sumie jedenaście osób – mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Wszyscy odpowiadają za uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających i środków psychotropowych – Krzysztof S. z Lublina o obrót nie mniej niż 10 kg suszu marihuany oraz 2 tys. tabletek extasy, Damian K. z Warszawy – 5 kg amfetaminy i 250 g kokainy, Andrzej W. z Włodawy – 800 g ziela konopi i 500 g amfetaminy, Cezary K. z Krasnegostawu – 500 g konopi 250 g amfetaminy, Andrzej B. z gminy Wyryki – 1 kg konopii, Michał C. z Włodawy – 600 g konopi i 600 g amfetaminy, Daniel W. z Włodawy – o pomocnictwo w sprzedaży 500 g konopii, Sebastian S. z Lublina – 10 kg konopi w warunkach recydywy, Bernard F. z Lublina – 2 kg konopii, Andrzej S. z Włodawy – 1600 g konopi i 1600 g amfetaminy w recydywie oraz Marcin K. z Lublina, który bez pozwolenia posiadał 3 sztuki broni – wylicza prokurator. – Ponadto Cezary K. odpowie za włamanie do włodawskiego baru „Filip”, skąd ukradł pieniądze. Wobec sześciu podejrzanych prokurator wystąpił z wnioskiem o zamknięcie sprawy bez rozprawy. Proces pozostałej szóstki toczy się w Sądzie Rejonowym we Włodawie. (bm)