Nasi terytorialsi zdobyli puchar

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzi 24. chełmski batalion lekkiej piechoty, zwyciężyła III Turniej o Puchar Dowódcy WOT w Futsalu.

Turniej odbył się w Uniejowie w województwie łódzkim. W zawodach uczestniczyło 15 reprezentacji WOT z całego kraju. Lubelscy Terytorialsi po raz drugi z rzędu okazali się najlepszą drużyną, wygrywając wszystkie mecze w rozgrywkach grupowych w futsalu, czyli w piłce nożnej halowej. W trzydniowych zmaganiach, pokonali w półfinale gospodarzy turnieju – zespół 9 Łódzkiej Brygady OT, a w finale 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę OT. Mistrzowską drużynę 2 LBOT tworzą żołnierze z pięciu batalionów – z Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Kapitanem drużyny jest kpt. Michał Lachowicz ze sztabu brygady. Mistrzostwa WOT w futsalu zorganizowano po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia była 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Celem turnieju jest popularyzacja sportu wśród żołnierzy WOT oraz propagowanie aktywnych form rekreacji ruchowej. Sport jest ważnym elementem szkolenia żołnierzy, a rywalizacja sportowa buduje kondycję, sprawność psychofizyczną, a także umiejętność współdziałania w zespole. (opr. mo, fot. WOT)