Nasi znowu wygrali!

Michał Zuber po raz kolejny w tym sezonie wpisał się w sobotę na listę strzelców. 28-letni napastnik Świdniczanki ma już na swoim koncie cztery trafienia i jest najskuteczniejszym strzelcem beniaminka IV ligi

Tak udanego początku rozgrywek piłkarskiej IV ligi w wykonaniu Świdniczanki nikt chyba się nie spodziewał. W sobotę beniaminek w piątym meczu odniósł czwartą wygraną.

Podopieczni trenera Pawła Pranagala pokonali u siebie Granit Bychawa 2:0. W 5. kolejce wygrała także Lublinianka, pokonując w Łukowie Bizona Jeleniec 3:2.

– To był kolejny ciężki mecz, ale co ważne zwycięski – mówi Paweł Pranagal, szkoleniowiec Świdniczanki. – Cieszę się, że tak dobrym przeciwnikiem, który stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych zagraliśmy na czysto z tyłu. Przed sezonem uczulałem zawodników, że najważniejsze jest jak najmniej tracić goli, a to było już trzecie spotkanie, w którym nasz bramkarz nie musiał wyciągać piłki z siatki – dodaje.

Zwycięstwo Świdniczance zapewnili niezawodny Michał Zuber, który w 20. minucie w zamieszaniu pod bramką rywali strzelił swojego już czwartego gola w rozgrywkach oraz Mateusz Wilk, któremu tuż przed przerwą nie zostało nic innego, jak po znakomitym zagraniu Zubera, skierować piłkę do bramki gości.

O wyjazdowej wygranej Lublinianki w meczu z beniaminkiem zadecydowały dwa rzuty karne w drugiej połowie wykorzystane przez Pawła Dzyra. 23-latek gola z drugiej „jedenastki” zdobył już w doliczonym czasie! MAG

grupa I

Bizon Jeleniec – Lublinianka 2:3 (1:1)

Lublinianka: Kurek – Wszołek, Giza, Kuzioła, Jakimiński, Dzyr, Kabała, A. Rejmak, Kwiatkowski (65 Drobik), Miśkiewicz (69 Wadowski), Rybak (80 S. Rejmak).

Bramki: 1:0 Jakimiński 27 samob., 1:1 Kabała 45, 1:2 Dzyr 68 z karnego, 2:2 Olek 85 z karnego, 2:3 Dzyr 90+2 z karnego. Żółte kartki: Madejski, Bulak, Kania, Lisiewicz, Daniel Osiak (B.) oraz Rybak, Dzyr, Kuzioła (L.). Sędziował: Łasocha (Biała Podl.).

W pozostałych meczach 5. kolejki: Sparta Rejowiec Fabryczny – Start Krasnystaw 2:1, Powiślak Końskowola – Opolanin, Lutnia Piszczac – Orlęta Łuków, Włodawianka – Górnik II Łęczna i POM Iskra Piotrowice – Huragan Międzyrzec Podl. zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

12. POM Iskra 4 0 3-9

W następnej kolejce – 29 sierpnia: Lublinianka – POM Iskra (17:00).

grupa II

Świdniczanka Świdnik Mały – Granit Bychawa 2:0 (2:0)

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski (40 Babiarz), Stępień, Żmuda, Martyna (60 Warecki), Miazga, Kowalewski, Szczerba (75 Ziemkiewicz), Śliwa (60 Kopyciński), Zuber, Wilk (80 Pędlowski).

Bramki: 1:0 Zuber 20, 2:0 Wilk 45. Żółte kartki: Żmuda (Ś.) oraz Szymala, Misztal, Lewczuk (G.). Sędziował: Wuczko (Lublin).

W pozostałych meczach 5. kolejki: Łada 1945 Biłgoraj – Unia Hrubieszów 0:2, Tomasovia – Gryf Gmina Zamość, Grom Różaniec – Victoria Żmudź, Huczwa Tyszowce – Kłos Gmina Chełm, Kryształ Werbkowice – Unia Białopole zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

1. Tomasovia 4 12 14-1
2. Świdniczanka 5 12 13-6
3. Huczwa e 4 9 11-3
4. Grom Różaniec 4 9 9-2
5. Victoria Żmudź 4 7 7-4
6. Granit Bychawa 5 6 5-8
7. Unia 5 6 4-9
8. Gryf 4 5 3-3