Nastolatek wjechał pod koła

Jak mówił policjantom kierowca, rowerzysta nawet się nie obejrzał, by sprawdzić, czy nikt nie jedzie drogą. Wyjechał mu prosto pod koła samochodu. Poszkodowany 16-latek trafił do szpitala.

– Wypadek w Kozie-Gotówce. Ranny rowerzysta – usłyszał w słuchawce dyspozytor WCPR i natychmiast skierował we wskazane miejsce policję i pogotowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (7 czerwca). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-letni kierowca samochodu osobowego był na pierwszeństwie i zbliżał się do skrzyżowania, gdy z drogi podporządkowanej wyjechał nagle 16-latek na rowerze. Młody cyklista, jak opowiadał kierowca osobówki będącym na miejscu wypadku policjantom, nawet się nie obejrzał.

– 16-latek nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem. Wjechał mu wprost pod koła – mówi sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Potrącony nastolatek z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do najbliższego szpitala. Policjanci tymczasem ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Apelują przy tym do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów i ostrożność na drodze. Chwila nieuwagi i bezmyślność słono kosztują. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here