Nauczycielki z I LO wyróżnione

Ewa Betiuk i Teresa Świś, nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, zostały wyróżnione w konkursie Morze Perspektyw. Zostały docenione za merytoryczne wsparcie dla swoich uczniów biorących udział w konkursie.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu, gry planszowej lub opowieści fotograficznej w projekcie edukacyjnym Gospodarka Morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski. Czarniecczykom nie udało się wygrać konkursu, ale wyjątkowe wsparcie ich nauczycieli zostało dostrzeżone przez jury.

– Wszystkie prace zostały przygotowane z wielkim zaangażowaniem, zarówno samych uczniów jak i nauczycieli, dlatego wskazanie zwycięzców nie było łatwym zadaniem – mówi Maciej Styczyński, Naczelnik Wydziału Przemysłu Okrętowego z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Cieszy też to, że młodzież poświęciła czas i energię, by zastanowić się nad przyszłością polskiej gospodarki, wszak za chwilę ta przyszłość będzie ich codziennością.

W konkursie organizowanym przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych we współpracy z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego wzięło udział 15 000 uczniów i 100 nauczycieli z 300 szkół, z wybranych sześciu województw oddalonych od Morza Bałtyckiego.

Celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat warunków, kierunków zatrudnienia i perspektyw rozwoju zawodów związanych z gospodarką morską. – Dzięki temu projektowi udało się dotrzeć do dużej liczby osób – zarówno do młodzieży, jak i nauczycieli – z zagadnieniami wchodzącymi w obszar działania Ministerstwa.

Zostały przybliżone wartości, jakie nam przyświecają, szczególnie w zakresie rozwoju portów, które są oknem na świat i dają morze perspektyw dla młodych ludzi. Praktyczne zastosowanie materiałów edukacyjnych, po które tak chętnie sięgali i uczniowie i nauczyciele, pozwoliło uczestnikom choćby zastanowić się nad tym, czy nie łączyć swej przyszłości z gospodarką morską – dodaje M. Styczyński. (opr. sr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here