Neckier u marszałka

Marek Neckier, były kandydat na wójta gminy Kamień znowu zmienił pracę. Po Lubelskich Dworcach i Wojewódzkim Urzędzie Pracy trafił do Urzędu Marszałkowskiego.

O karierze Marka Neckiera pisaliśmy kilkakrotnie. A ta przyspieszyła po tym, gdy Neckier związał się z PiS i w 2018 roku przegrał wybory na wójta gminy Kamień. Wkrótce po tym został prezesem podlegającej marszałkowi województwa spółki Lubelskie Dworce (dawny PKS). Ale nie na długo. Na początku 2020 roku zrezygnował ze stanowiska. Mówił nam wówczas, że kończy kolejny kierunek studiów i liczy na nowe możliwości.

Spekulowano, że zechce wrócić na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamieniu, ale nie startował w konkursie na to stanowisko. Zamiast tego trafił do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, w którym został zastępcą dyrektora. – Zajmuję się m.in. zadaniami związanymi z pomocą dla przedsiębiorców w związku z kryzysem. Chodzi m.in. o dofinansowanie do ochrony miejsc pracy, wsparcia przedsiębiorców, którym spadły obroty – mówił nam wówczas.

Kilkanaście dni temu okazało się, że przeszedł do pracy do Urzędu Marszałkowskiego. – Pan Neckier przeszedł do nas z WUP i jest zastępcą dyrektora w departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here