Negatywne oceny dla „nie swoich”

Kolejny dyrektor powiatowej placówki dostał dwie negatywne oceny pracy od starosty chełmskiego. Podzieli los Piotra Łobockiego, o którego odwołaniu zarząd już zdecydował?

Przed tygodnie pisaliśmy o kadrowym zamieszaniu w Domu Dziecka w Dubience. Zarząd powiatu chełmskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Piotra Łobockiego. Wcześniej starosta Piotr Deniszczuk dwukrotnie, negatywnie oceniał jego pracę. Dyrektora w obronę biorą pracownicy Domu Dziecka. Uważają, że dobrze zarządzał placówką a odwołanie ma na celu zrobienie miejsca komuś powiązanemu z PSL i starostą. Ostatecznie Łobockiego zarządowi nie udało się zwolnić, bo poszedł na zwolnienie lekarskie. Teraz starostwo musi znaleźć kogoś na zastępstwo na czas choroby, bo nie może zwolnić dyrektora na „L4” ani ogłosić konkursu na nadal zajmowane przez niego stanowisko.
Łobocki to nie jedyny dyrektor źle oceniony przez starostę. Podobnie dwie negatywne oceny otrzymała Elżbieta Florczak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaniem, która – podobnie jak dyrektor Łobocki – zatrudniana była jeszcze przez poprzednika Deniszczuka, Pawła Ciechana. Co prawda o dyrektor Florczak mówiło się, że współpraca z nowym starostą dobrze jej się układała. Ale najwyraźniej musiała ostatnio popaść w niełaskę. Czy podzieli los dyrektora z Dubienki? Na razie zarząd powiatu nie podjął żadnej decyzji w jej sprawie. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here