„Nie” dla komisji w szpitalu

Czasy pandemii koronawirusa rodzą wiele kuriozalnych sytuacji. Przykład z Włodawy: lubelski sanepid nakazał szpitalowi wprowadzenie kolejnych restrykcyjnych zasad, a komisarz wyborczy przysłał zawiadomienie o utworzeniu komisji wyborczej w SP ZOZ we Włodawie!

Czasy mamy tak niepewne, że nikt nie jest w stanie przewidzieć czy w maju odbędą się wybory prezydenckie, czy też nie. Ze względu na jedną wielką niewiadomą, wszystkie instytucje odpowiedzialne za przeprowadzenie głosowania działają tak, jak w normalnych czasach. I tak komisarz wyborczy w Chełmie, poprzez burmistrza Włodawy, nakazuje dyrekcji włodawskiego szpitala utworzenie w świetlicy SP ZOZ-u obwodowej komisji wyborczej! Jednocześnie wojewódzki inspektor sanitarny wprowadza do lecznicy jeszcze bardziej restrykcyjne obostrzenia mające na celu walkę z koronawirusem.

– Jedno pismo wyklucza drugie – mówi Teresa Szpilewicz, dyrektor szpitala. – Dla mnie najwyższą wartością jest dobro pacjenta oraz personelu i nie mam zamiaru narażać ich na jakiekolwiek zbędne ryzyko, a takim w moim mniemaniu jest tworzenie w naszym szpitalu obwodowej komisji wyborczej. W związku z tym skierowałem do burmistrza pismo, w którym odmawiam jej utworzenia. Nie wiem, co będzie z tym dalej, ale jak wspomniałam, nie rzucę na szalę zdrowia, a może nawet życia pacjentów i personelu – zdecydowanie twierdzi Szpilewicz.

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński mówi, że gdy tylko dostanie oficjalną informację ze szpitala, przekaże ją do biura komisarza wyborczego. – Myślę, że efektem będzie wyznaczenie nowej siedziby tej komisji, już poza szpitalem, ale o tym przekonamy się w przyszłym tygodniu. (bm)