Nie ma chętnych na skwer za pół miliona

Przedstawiciele Chełmskiej Biblioteki Publicznej ogłosili przetarg na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania działek przylegających do placówki przy ul. Partyzantów. Zainteresowanych nie było.

Biblioteka chciała sprzedać w przetargu prawo wieczystego użytkowania trzech działek gruntu przy ul. Partyzantów o łącznej powierzchni 3725 m kw. Cena wywoławcza wynosiła 575 500 zł. Miejscowy plan zagospodarowania jako podstawowe przeznaczenie nieruchomości przewiduje usługi z zakresu turystyki, kultury, obsługi finansowej, biur, administracji, a także hotele, pensjonaty, obiekty handlowe do 2 tys. m kw. powierzchni sprzedaży.

Dopuszcza się tam też usługi z zakresu gastronomii, rzemiosła, rozrywki, zdrowia, sportu i rekreacji, oświaty, pomocy społecznej i socjalnej, poczty, telekomunikacji i parkingi podziemne. Zakres możliwych działań jest szeroki, ale i tak nikt nie wpłacił wadium i nie skusił się na zakup. Z tego powodu planowany na 18 sierpnia br. przetarg nie odbył się.

– To trudne czasy. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy ponownie będziemy ogłaszać przetarg – mówi Robert Chełmicki, dyrektor ChBP. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here