Nie uwierzyli w bajkę o policjancie

Oszuści działający metodą „na policjanta” znów się uaktywnili. W czwartek, 14 stycznia, telefony od rzekomego funkcjonariusza odebrało sześciu starszych mieszkańców Chełma. Na szczęście żaden z nich nie dał się nabrać.

– To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek. Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Wypytywał przy tym o pieniądze, które mają w domu i na rachunkach w banku. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Prawdziwi policjanci apelują o ostrożność w przypadku tego typu telefonów, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – o telefon pod numer alarmowy 112. – Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest tą, za którą się podaje – przestrzega komisarz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here