Nie żyje proboszcz parafii w Klesztowie

W wieku 52 lat zmarł ks. Jacek Bartecki. Od siedmiu lat był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie.

Ks. Jacek Bartecki święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Pełnił posługi w parafiach w Dysie, Milejowie, Siedliszczu, Krasnymstawie i Nałęczowie. Od 2013 r. był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Klesztowie (gmina Żmudź). To było jego pierwsze proboszczostwo. Parafianie zwracają uwagę, że udało mu się odnowić kościół, wyremontować plebanię. W ubiegłym roku został wyróżniony tytułem Kanonika Honorowego Chełmskiej Kapituły Kolegiackiej.

Ks. J. Bartecki zmarł w niedzielę, 9 lutego br. W ubiegłą środę podczas mszy żałobnej w kościele w Klesztowie tamtejsi parafianie pożegnali swojego proboszcza. Po nabożeństwie w Klesztowie trumna z ciałem duchownego została przewieziona do Tomaszowa Lubelskiego. To tam urodził się ks. Bartecki i to na tamtejszym cmentarzu parafialnym chciał spocząć.

Mszę świętą pogrzebową odprawiono w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Podczas nabożeństwa ks. Andrzej Sternik, proboszcz Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, zwrócił uwagę, że ks. Bartecki zmarł w dniu swoich 52. urodzin, a także w setną rocznicę erygowania parafii w Klesztowie. W ostatniej drodze ks. Barteckiemu towarzyszyła rodzina, przyjaciele, wierni. (r)