Niedaleko pada jabłko od…

Świetnie w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski do lat 16, rozgrywanych w ubiegły weekend w Tarnowie, spisał się Bartosz Kitliński z AZS UMCS Lublin. Syn byłego mistrza Polski seniorów na 1500 m Piotra Kitlińskego oraz Agnieszki (z domu Gołębiowskiej), byłej czołowej zawodniczki w biegach dystansowych w kraju, wywalczył tytuł mistrzowski w biegu na 600 m.

Co ciekawe, po 200 metrach Bartosz Kitliński, zamknięty przy zejściu do krawężnika, był ostatni. Do linii mety dotarł na drugim miejscu z czasem 1.25:92, ale wyprzedzający go Mikołaj Piwoński został zdyskwalifikowany (na pierwszym wirażu dwukrotnie przekroczył linię wewnętrzną swojego toru).

Srebrny medal trafił do Igora Hawełki z GKS Olimpia Grudziądz (1:26.03), wolniejszego od Bartosza tylko o 0,11 sekundy, a brązowy do Jakuba Grabskiego z MKLA Łęczyca (1:26.51).

W sobotę, pierwszego dnia mistrzostw, reprezentanci AZS UMCS występowali jeszcze w rzucie młotem kobiet. Maria Czerwińska z wynikiem 41.35 m zajęła dziewiąte miejsce, a Natalia Mazur z 39.01 była trzynasta. Wygrała Weronika Kaniowska z AZS AWF Gorzów (54.67). BAS