Nielegalni ogrodnicy

Policjanci zlikwidowali dwie uprawy marihuany w powiecie chełmskim. W obu przypadkach do sprawy zatrzymani zostali młodzi mężczyźni. Grozi im do 3 lat więzienia.

(6 lipca) Chełmscy kryminalni wspólnie z policjantami z komisariatu w Żmudzi zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany w lesie w gminie Wojsławice.

– Zabezpieczyli kilkanaście roślin w różnej fazie wzrostu: od kilkudziesięciu centymetrów do ponad półtora metra wysokości. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice w wieku 23 i 26 lat. W miejscu zamieszkania młodszego z nich znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kilogramów suszu tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na ponad 17 tysięcy złotych – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Następnego dnia obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Oprócz hodowli (zgodnie z przepisami za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności) 23-latek odpowie też za nielegalne posiadanie tytoniu, za co grozi grzywna.

Kilka dni wcześniej z kolei mundurowi z posterunku w Sawinie przeszukali jedną z posesji w gminie. Obok domu zauważyli wydeptaną ścieżkę prowadzącą na tyły budynku. Ślady doprowadziły ich do zagajnika, gdzie w zaroślach ukrytych było kilkanaście sadzonek marihuany. – Funkcjonariusze zatrzymali w związku z tą sprawą mieszkającego tam 22-latka. Następnego dnia z jego udziałem były wykonywane dalsze czynności procesowe – dodaje podkom. Czyż. (pc, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here