Nieszczepiony pies rzucił się na nastolatka

Wielki pies zaatakował jadącego rowerem nastolatka. Bestia wypadła z jednej z posesji i rzuciła się na przerażonego 15-latka. Ugryzła go w łydkę, ale na szczęście szybko odpuściła. Pies nie był szczepiony na wściekliznę.

W poniedziałek (20 sierpnia) około godziny 20 mieszkanka gminy Hanna zawiadomiła włodawskich policjantów, że jej 15-letni wnuk został pogryziony przez dużego psa. Do incydentu doszło w chwili, gdy nastolatek jechał rowerem przez miejscowość Holeszów (gm. Hanna). Agresywne zwierzę wybiegło na drogę i rzuciło się w pogoń za chłopakiem. W pewnej chwili ugryzło go w nogę. Na szczęście rana nie okazała się groźna.

– Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że pies należy do 69-letniego mieszkańca gminy Hanna i nie posiada szczepień przeciwko wściekliźnie – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Zwierzę trafiło na obserwację weterynaryjną. Jego właścicielowi, za narażenie na utratę życia lub zdrowia zgodnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za niezachowanie zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt kara grzywny lub nagany. Przypominamy również, że właściciele psów mają obowiązek szczepienia swoich pupili przeciwko wściekliźnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy. Jeżeli tego nie zrobią, narażają się na karę grzywny – wylicza Szymańska. (bm)